Dubnový provozní aktiv

Příspěvek vkládám trochu opožděně, ale přeci. Před týdnem jsme se opět zúčastnili provozního aktivu. Pro změnu jsme se opět na klubu sešli já (OK1TDO) a Honza (OK1ZHS). Vstávání po sobotních flámech bývá problematické (i přes posun času :o) a tak jsme opět začali na 70tce o trochu později. I tak jsme si pěkně zavysílali s tímto výsledkem:

2m - 108 QSO - 353 bodů, 18 násobičů, celkem 6354 bodů

70cm - 39 QSO - 112 bodů, 9 násobičů, celkem 1008 bodů

Jinak bych chtěl podotknout, že v celkovém hodnocení PA od začátku roku si držíme 8. místo na 2m a 3. místo na 70 cm! To vcelku není špatné co myslíte? Tím chci také trochu naznačit, že by byla škoda zbytečně vynechat. Také střídání operátorů by neškodilo...

Jako tématickou fotku jsem tentokrát zařadil záběr z minulého týdne, kdy jsem poprvé cvičně sestavil nový komplet pro 10GHz. Tímto jsem potřeboval ověřit stabilitu stojanu a mechanické vlastnosti paraboly, uchycení transvertoru a ozařovače.

V současné době je vše rozebráno, parabola a ostatní kovové díly již mají nástřik základní barvou. Zbývá vrchní lak a zamontovat vlastní transvertor do oblíbené skříňky od VR22, která je upevněná za parabolou. Nové uspořádání by mělo přinést větší mechanickou odolnost, spolehlivost a snad i nějaký ten decibel navíc.

Žádné komentáře: