2. subregional 2000 OK1KCI

V roce 2000 jsme se zúčastnili dvou závodů z dnes již bývalého stanoviště radioklubu, které se nacházelo na okraji obce Zubří u Trhové Kamenice v Železných horách ve čtverci JN79VT.
Z tohoto místa jsme se zúčastnili prvních dvou subregionálů a to na pásmech 2m a 70 cm a 23cm.
Jarní závod byl bohužel zpestřený nepříjemnou událostí, která vznikla při stavění stožáru pro pásmo 2m. Během napínání kotev se stožár bez předchozího varování odporoučel k zemi a v cestě mu stála vysílací buňka o kterou se pár zbrzdil. Výsledkem byl zlomený stožár a poničená anténa DK7ZB, která skončila v nedalekých stromech.DK7ZB po pádu do stromů
zlomený stožár
Po těch letech se docela divím, že jsem tenkrát našel v sobě tolik odvahy a ve vypjaté atmosféře pořídil několik dokumentačních fotek, které mohou dnes sloužit již jen jako vzpomínka.
Naštěstí se nám díky pomoci sousedů a drobných improvizací podařilo antenu i stožár opravit a závod odjet i na pásmu 2m.
Běh dalších událostí nakonec způsobil, že tenhle závod byl bohužel i závodem posledním, který jsme z tohoto stanoviště odjeli, ale to už sem asi nepatří.antény na 70cm a 2m již v plném nasazení během závodupracoviště 70cm bylo umístěno v oblíbeném Skifu, pásmo 2m bylo umístěno v buňce. Ondra OK1CDJ na 2m v popředí Míla OK1CDJ spícípracoviště 23 cm umístěné v bílé Škodovce nenabízelo příliš komfortu pro operátory. Vedle aut stojí Míla OK1MHZPracoviště 2m a soustava budičů a koncových stupňů. Podle čísla na monitoru lze soudit, že jde o fotku po konci závodu a že na 2m jsme dosáhli 324 spojení.

Když jsem nedávno tyhle fotky našel, vybavily se mi některé okamžiky závody celkem živě v paměti a to vše zapříčinilo tenhle text.
Podle fotek se dá zjistit i tehdejší sestava, která pravděpodobně byla Ondra OK1CDJ, Boban OK1CDK, Míla OK1CPU, Míla OK1MHZ, Dan OK1TDO a Ivan OK1TPW. Pokud jsem náhodou někoho opoměl tak se omlouvám a mile rád ho sem doplním.

Žádné komentáře: