34. mezinárodní setkání radioamatérů Tatranské Matliare

O víkendu od 7. do 9.11.2008 se ve Vysokých tatrách Uskutečnilo už 34. setkání radioamatérů.

Do Tatranských Matliaroch jsme Prdec vyrazili reprezentovat ve složení Dan OK1TDO, Ondra OK1CDJ, Saša OK1RS, Bob OK1CDK a Ivan OK1TPW.
Z Pardubic vyrážíme v pátek brzy ráno.

Cesta ubíhala bez větších problémů a jsme po poledni dorazili do prosluněné Tatranské Lomnice, kde jsme si dali výtečný oběd. Po obědě dorážíme do hotelu Hutník, ve kterém celé setkání probíhalo.hotel Hutník v podhůří Lomnického štítu
Po dojezdu na parkoviště nás čekalo první překvapení a to v podobě Míly OK1VUM, kterého jsme na akci rozhodně nečekali. Z výrazu jeho tváře bylo vidět, že i on měl ze setkání radost.

Po zaprezentování a ubytování jsme se vydali do víru setkání, kde probíhaly různé formální i neformální setkávání různých skupinek radioamatérů.páteční horlivá diskuze OK1CDK, OK1TDO, OK1DFC
V průběhu večera se atmosféra ještě vylepšila a o československou družbu rozhodně nebylo nouze. Na tomto místě nutno podotknout snad jen to že místní borovička byla obzvláště jemná a chutná.
pánská část výpravy: OK1TPW, OK1TDO, OK1CDJ, OK1CDK
V sobotu se probouzíme do slunného rána a po snídani vyrážíme do Tatranské Lomnice na zdravotní procházku a prohlídku městečka. V rámci vycházky jsme se svezli na místní horské dráze zvané Tatrabob a navštívili i místní cukrárnu.
Tatrabob v pozadí Lomnický štítvědomi si hesla "Fordem tam, vlakem zpět" jsme i na vycházce trénovali na případnou zpáteční cestu vlakem (OK1RS, OK1CDJ, OK1CDK, OK1TDO, OK1TPW)
Po návratu do hotelu a nezbytném obědě jsme se vypravili na vycházku do mezistanice lanovky na Skalnaté pleso, zvané Štart. Původní záměr dojít až na Skalnaté pleso byl zavržen po několika úvodních metrech.Mezistanice lanovky Štart
Po návratu do hotelu se část výpravy vydala vyslechnou zajímavé přednášky a prezentace, zbytek se věnoval odpočinku po náročném výletu.

Sobotní večer byl věnovaný Hamfestu, jehož součástí byla i tombola, ve které se štěstí usmálo na
Boba, který vyhrál 3 velmi hodnotné ceny v podobě pytlíku součástek, 15´ monitoru a 2 polních
telefonů a na Dana, který vyhrál starý počítač. Alespoň ale celý sám viděl, že i reprezentace Prdce dorazila.
Celý sobotní večer se nesl stejně jako páteční ve velmi přátelském duchu.atmosfera sobotního večera OK1VUM,OK1CDK,OK1TDO,OK1CDJ,OK1RS
Neděle byla už jen ve znamení cesty domů, která uběhla stejně tak jako i cesta tam bez nejmenších komplikací a odpoledne jsme v naprosté pohodě dorazili zpět do Pardubic .
Sečteno, podrtženo:
Setkání v Tatrách bylo velmi příjemnou událostí, vyšlo nám počasí, auto nás dovezlo tam i zpět, borovička nám chutnala, jídlo v hotelu také, a na další věci si teď už nevzpomínám a napadnou mě až po tom co tohle dopíšu.
Všechny fotky ze setkání jsou k vidění tady.

Žádné komentáře: