Destinace ŘÍKOV

Destinace ŘÍKOV

Nelekejte se onoho názvu, nehledejte zmiňovanou destinaci v turistických průvodcích, klidně čtete dál.
Každému z nás se občas stane to, že když od letopočtu odečte rok narození, dostane kulaté číslo. Zpravidla jsou to čísla zakončená 0 nebo 5. Pravda jsou jedinci, kteří toto pravidlo porušují s láskou, nezáleží na důvodu, hlavně, když se motáme. To není náš případ.
V obci Říkov (mezi námi, je to něco jako obydlená zatáčka) má chalupu jeden ze členů PRDCE. A tomu se stalo to, že mu v letošním roce vyšla po odečtu nula na konci. Tento mladý muž (bráno k mému věku) se odvážil pozvat pár kamarádů na chaloupku a oslavit s nimi kulaté narozeniny. Sjelo se nás poměrně dost. Během oslavy jsme zmokli pouze jednou a to v okamžiku, kdy oslavenec rozbaloval dary. Co se oněch týká, byly zcela tematické, tedy aku šroubovák s gázou a náplastí (malý setík pro velkého kutila), startovací sada pro stavbu příhradového stožáru (leží na pozemku), model veterána (konečně by mohl dodělat toho svého), meč s pochvou (?????), kořalka a další a další. Společnost přivítala hlavně tekuté dary, protože pivo (točené) došlo dříve, než jsme všichni čekali (bylo lahvičkové). Kromě tekutin jsme všichni přijímali i výborně upravené maso, zeleninu (jen ti otrlejší).
Při oslavě proběhlo i koupání, zpěv (více hurónský řev) a další doplňující program. Nyní musím hostitele pochválit, protože pro nové návštěvníky připravil několik prohlídkových okruhů. Malý, velký (byl puštěn kompresor) a super velký (zde proběhla ukázka modelové železnice). O prohlídkové okruhy byl velký zájem a po vzoru velkých památek se některé zopakovaly i v noci.
Co napsat závěrem? Mladý muži ještě jednou blahopřejeme a přejeme vše krásné, nádherné a úžasné. Ať Ti stojí (samozřejmě stožár), ať Ti rodina dělá jen radost.

O kom jsem psal? Jsem si jistý, že z fotodokumentace to všichni poznají, jedná se o dost výraznou postavu našeho spolku.Žádné komentáře: