Alpe Adria Contest 2022, OE/OL0M

 Letos bohužel nemohl jet Zdenda 3BAZ, Míra VZE a Libor 6TW, takže odpadla standardní zastávka v Boskovicích. Nakonec přespáváme u Honzy 2ZAW ve Žďáru, kde noční bouřky konečně uťaly probíhající vedra. 

Za krásně chladného rána vyrážíme do OE ve složení Ondra 1CDJ, Jirka 2LOL, Jan ZHS a Honza 2ZAW. Za pár hodin přijíždíme do Puchbergu, kde zakupujeme zpáteční lístek na ozubnicový vláček, který k naší radosti posunul dobu odjezdu poslední soupravy na 17:45. Po krátkém obědu usedáme do puchberského "expresu" a necháváme se přiblížit k vrcholu, poslední kousek cesty zdoláváme pěšky asi za 1.5 hodiny. Na Fisherhute nás vítá bujará společnost, jelikož jedna dáma se loučí se svobodou. Každý ji obětuje jeden až dva tance :-D a kolem 23. jdem zalehnout do lageru.

Ráno stíháme postavit stanoviště včas. Vzali jsme jen lehké vybavení včetně ultrabooku, co vydrží na baterii cca 11 hodin. U rádia se postupně střídáme, aktivita je lepši než loni, takže se nenudíme. Kdo netočí nebo  nevysílá, tak připravuje dostatek kvalitní brazilské kávy pro službu konající operatéry. Dlouho se nedaří zlomit hranici 600 km, až PA2CHR z JO32 ji bohatě překonal a stal se ODXem závodu. Jako poslední spojení logujeme LZ2T z KN13, které je se 774 km druhým nejdelším spojením. Celkem jsme zalogovali 174 QSO, což vyneslo 41 759 bodů.

Na kopci máme zabaleno asi za 15 minut a přesunujeme se k horní stanici vlaku. Cestou trochu mokneme, ale největší slejvák přežíváme už schovaní ve stanici. Dole všechno harampádí naskládáme do Ondrova vozu a mizíme zpět do OK.

Použité zařízení: 5W, IC705, 7 el. DK7ZB made by CDJ, ultrabook, Li-Fe-Po akumulátor

 CDJ vysílá, LOL točí :-)


 

Žádné komentáře: