Konstrukce PA 800W na 70cm

Do začátku polního dne zbývá ještě týden a kousek, ale závodní činnost je v plném proudu. Neúprosný boj s časem mi ani nedovolil napsat dřívější příspěvek o zahájení stavby koncového stupně na 432MHz. Dovolte abych tak učinil nyní.

Před časem jsem pořídil (díky Pavlovi OK2PMU) dva kusy tranzistorových koncových modulů pro pásmo 70cm. Tyto moduly jsou v současné době poměrně rozšířené a oblíbené mezi radioamatéry především kvůli příznivé ceně a výkonu (400W/ks). Cíl byl jasný: postavit kompaktní koncový zesilovač s vestavěným zdrojem, s možností využít obcházecího relé nebo jednosměrné vývody RX/TX. Samozřejmostí je měření výkonu, teploty, psv včetně ochran.
Skříň zesilovače je vyrobena z 19 palcového "šuplíku", ve kterém kdysi sídlil jakýsi spínaný zdroj diskového pole. (díky Jardo za něj) Pouze stačilo vytetat vnitřnosti, vyrobit nový čelní panel a krásná krabice s robustními ventilátory je na světě.
Koncové bloky jsou dva, takže je potřeba je něčím sloučit. Tedy např. wilkinson... Další komentář je asi zbytečný.Menší bráška na buzení... Koaxiální vedení jsou u obou děličů/sdružovačů 75ohm, izolace i přizbusobení jsou lepší než 30dB.
Pohled do útrob měřících detektorů. Dva jsou pro PSV a další dva budou kontrolovat shodu příspěvků obou modulů. Alespoň doufám..
A celé to řídí jeden maličký jednočip, konkrétně ATmega16. Tohle je především dílo Boba OK1CDK.
A toto je současný stav, vše je po mechanické stránce vyřešeno. S tiskem a zalaminováním čelního panelu na samolepku si vyhrál Ondra OK1CDJ. Během tohoto týdne nás čeká propojit DC kablíky a začít oživovat.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, delší dobu čekám jak to dopadne? Jak budete regulovat výkon obou modulů? Dík za info, Pavel OK1STJ