Spartakyáda 2012

Již pátý ročník srazu Spartaků se konal minulý víkend tj. od 10. do 12.8.2012 v Trhové Kamenici. Na sraz jsme vyrazili v sestavě já s Žábou a Milda s Lenkou s jejich Octaviií 60´. Sice je Spartakyáda sraz původně určený jen pro Spartaky, nakonec letos pořadatel udělil vyjímku a do soutěže pustil i Mildovu Octávku.
 Výřad Pardubických vozidel na náměstí doplnil ještě pan Doležal se svým nádherným Spartakem z roku 1955.
Trasa orientační soutěže, která byla letos laděná na téma "Olimpiáda" (tento název je správný a není v něm žádný překlep) a vedla směrem na jih od Trhové kamenice. Po cestě nás čekalo několik úkolů, které byly laděné v duchu sportovních disciplín.
 Jednou z disciplín byl i vodní slalom, kde každý účastník musel nejprve z papíru vyrobit improvizované plavidlo a s ním posléze projet na čas vytýčenou dráhu. Dle mého pohledu na dráhu je vidět to obrovské soustředění před strartem parníku na trať.
 Trasa orientační soutěže se půlila ve Žďáru nad Sázavou, kde jsem si musel pořídit skoro by se dalo říci kýčovitou fotku s kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Kostel je zařazen na seznam památek unesco a v kombinaci z Žábou v popředí jsem zkrátka nemohl jinak.
V druhé části etapy nás čekaly další záludné úkoly, jako třeba "box", kde bylo za cíl zaparkovat na přednost nejen do patřičné vzdálenosti od improvizovaného protivníka, ale i na přesnost dotknutí se "slzami" na předním nárazníku.
 Po dojetí orientační soutěže a před společným focením na rozhledně na Zubří jsem neodolal a zajel jsem se podívat do stejnojmenné vesničky velde rozhledny na místo, kde kdysi míval náš radioklub OK1KCI vysílací zázemí. Místo je již několik let bez unimobuňky a je zarostlé náletovými dřevinami
 U rozhledny na Zubří proběhlo společné focení všech vozidel, které vyrazily na trasu orientační jízdy a následně jsme se odebrali zpět do Trhové kamenice, kde do pozdních večerních hodin probíhaly čilé diskuze všech účastníků
  
V neděli ráno proběhlo ještě jedno kolo hromadného focení účastníků, kteří zůstali z důvodu prezentace tohoto srazu pro sponzory.
Spartakyáda nepatří mezi velké srazy, ale o to zajímavější je na tomto skoro rodinném srazu atmosféra, organizátorům patří obrovské díky a nezbývá než se těšit na její další ročník v roce 2013

Žádné komentáře: