naši veteráni v druhé polovině roku 2012

Podzim loňského roku 2012 byl pro mě trochu hektický a plný příjemných poviností a tak se nějako nedostalo na aktualizace toho, kde jsme mimo jiné jezdili s našimi veterány.
Prázdniny jsem zahájil tím, že jsem odvezl kamarády Pavlu a Martina v jejich svatební den.
Hajtra na Pernštýnském náměstí připravená na odvoz novomanželů
Druhou svatbou loňských prázdnin byla svatba členů Veteranklubu Pardubice a našich kamarádů Páji a Ondry. Svůj svatební den pojali v duchu retro a podařilo se jim vytvořit zajímavou svatební kolonu veteránů. Z naší sbírky se kolony zúčastnila hned tři vozidla. Zdendova bílá Škoda 1202 STW Sněhurka, Dan s Radkou jel se Škodou 440 Žábou a já Terkou s mojí Škodou 1202 STW Hajtrou.
Zdendova Sněhurka a Dan s Žábou ve svatební koloně veteránů. ©Petra Kučerová
naše stroje ve svatební koloně ©Petra Kučerová
Hajtra jako součást veteránské svatební kolony ©Petra Kučerová
V září se v Bohdanči konal sraz vozidel značky Moskvič. V rámci vyhánění pavouků z válců jsem se na kolegy jel podívat s Karkulkou, Škodou 1201 STW. Můj příjezd vzbudil ohlas u kolegů moskvičářů, což velmi potěšilo moje ego. 
můj příjezd na sraz Moskvičů zachycený jedním z kolegů Moskvičářů
Na konci září se uskutečnil den otevřených dveří v sídle Hasičského záchraného sboru. Byl jsem požádaný jestli bych na této akci nerozšířil expozici historické techniky s mojí 1202. I přez nepřízeň počasí akci navštívilo hodně lidí a bylo zajímavé si prohlédnout zázemí hasičárny.
moje neteře a synovci si na dni otevřených dveří rádi zapózovali u vozidla Veřejné bezpečnosti
Závěr sezony byl v duchu již tradičních akcí Veteranklubu Pardubice a to Oldtimer corsa a Staré Číny. Oldtimer corso bylo letos pod větším dozorem ze strany Veřejné bezpečnosti, protože naše řady rozšířil nejen kolega Cíba s jeho moskvičem, ale přijel se podívat i Petr OK1ULL se služební Jawou.

příprava na odjezd kolony do centra města
hlídka při kontrole veřejného pořádku při Oldtimer corsu
hlídková vozidla VB během Oldtimer corsa 2012
kontrola veřejného pořádku před odjezdem vozidel ze Staré Číny 2012
Jawa VB Petra OK1ULL na Staré Číně 2012
 Když si tak prohlížím fotky, které jsem pro tento přízpěvek vybral a zároveň se podívám z okna, kde proletuje sníh, nezbývá než vyčkat až se počasí umoudří a začne nová sezona tentokráte ročníku 2013.


Žádné komentáře: