Alpe Adria Contest 2014 OE/OL1P

Účast na letošním AAC (předchozí ročníky + 2008) byla hojná. Do týmu jsme přibrali Jirku 2LOL a po letech se také přidal Libor 6TW. Na závod vyrážíme (1CDJ, 1ZHS, 3BAZ, 2LOL) z Pardubic již v pátek kolem 18. hodiny. Do Boskovic přijíždíme před 20. hodinou a jdeme na večeři s Mírou 2VZE a Liborem 6TW. 
Ráno brzo vstáváme, balíme antény, stožár a další drobnosti nezbytné pro hladký průběh závodu. Pod Raxem parkujeme kolem 15. a chystáme se na výstup. Letos nám počasí přeje a tak zdoláváme Karl Ludwig Haus za cca 2.5 hodiny. Ondra pořídil dostatek Li-Po akumulátorů, které jsou poměrem hmotnost/kapacita bezkonkureční. Ludwig tentokrát neokupovala tradiční skupina pseudohudebníků, takže si objednáváme útulný lager. Večer trávíme debatou nad vším možným. Trochu nás vyděsilo, že se zde točí pouze Kozel. 
Ráno brzy vstáváme a kolem 7. jdeme na vrchol Heukuppe JN77UQ. Počasí je ukázkové. Pracoviště máme rychle připravené včetně 4x6 el., které ani letos nemohly chybět. Závod rozjíždí Ondra 1CDJ a po hodine jej střídám. Na výzvu přichází PA2CHR z JO32 a později odpoledne také PA4VHF z JO32, oba přes 800 km. Účast stanic letos nebyla vůbec špatná a příchozivší signály byly pěkně silné. U rádia jsme se vystřídali takřka všichni. Po závodě hned balíme a utíkáme na parkoviště, jelikož se žene dlouho slibovaná bouřka. Se zajištěním posledního gumicuku padají první kapky a při rozjezdu už slušně leje. Lepší načasování jsme si nemohli přát.
Konečná bilance 228 QSO, 57k bodů, ODX PA2CHR 832 km, což je vůbec nejlepší výsledek, kterého jsme kdy dosáhli. Také jsme konečně po cca 4 letech mohli jet závod až dokonce.

Použité zařízení: 5W, FT897, 4x6 el. DK7ZB, tablet s tučnákem, Li-Po akumulátory

  Příprava pracoviště
Ondra OK1CDJ
  
Zdeněk OK3BAZ a Jirka OK2LOL
 
 Už vysíláme, Jan OK1ZHS
Náš inteligentní rotátor - Míra OK2VZE

2 komentáře:

Pavel OK1ADT řekl(a)...

...jen to pocasi pri zpatecni ceste asi stalo za - tedy nastalo za nic. Hlavne ze na kopci bylo pekne a zdaril se vam velmi slusny vysledek.
Naslysenou zas za rok. 1ADT

Jirka, OK5SE řekl(a)...

Gratulace panove k prvnimu mistu v kat. D, my jsme byli na sousednim kopci jako OE/OK2CM (banda z OK2KOJ z Brna) a chodilo to pekne, takze nakonec 2. v kat. D, mame se od vas co ucit. Pocasi super a taky to stejny, prvni kapky prisli se zalezenim do chaty, ja+1 jsem pak sel taky dolu podobne jako vy a domu. A presne jak jsme nastupovali do auta tak to zaclo. Asi jste taky na dalnici k Vidni jeli chvilu krokem. Zrovna vcera jsme se bavili jak letos a asi zase na to stejny misto - Veitsch - takze pokud zas pojedete na Heukuppe, tak jsme bez sance. At se dari.

Jirka Ok5SE