do nové sezony Spartakem na plný plyn

Pokud jsem loňskou veteránskou sezónu zakončil stylově na Brněnské automotodromu za volantem modrého Spartaka, nemohl jsem si přát víc, než abych následující zahájil stejně a podařilo se.
Tentokrát v rámci nového seriálu okruhových závodů s názvem Penrite classic cup jsem opět mohl usednout za volant Modré střely pod hlavičkou závodního týmu Šulcek racing.
sobotní dopoledne a přípravy v zátiší na dílně
Do Brna jsem vyrazil již v pátek abych se mohl podílet na přípavě auta před závodem. Díky podzimní návštěvě jsem již měl větší přehled o tom jak auto funguje a co vše je potřeba projít v rámci předstartovní přípravy. Ikdyž se jednalo jen o rutinní prohlídku, stejně nám přípravy zabraly do pozdní noci v pátek a velkou část sobotního dne.
auto máme připravené, můžeme vyrazit na okruh
nezbytné "módní" selfie před odjezdem z dílny
Po příjezdu na Brněnský autodrom jsme zabrali místo na parkovišti závodních strojů a mohli se v klidu věnovat rozhovorům s dalšími účastníky akce, které nám zabraly až do pozdních nočních hodin. V nedělní ráno proběhla blesková příprava a mohli jsme za rozbřesku vyrazit na trať. 
 
nedělní ráno a pro tentokrát optimistický úsměv před závodem
poslední domluvy před startem do warm-upu

společnost nám dělala Nádherná Škoda 130 RS kolegy Petra Bořkeho z Hradce Králové
 Zahřívací závod jsme ujeli bez problémů a vše se zdálo, že funguje jak má, po krátké přestávce jsme se znovu vydali tentokrát do prvního měřeného závodu.
vyrážíme do prvního měřeného závodu
 Bohužel jsme nedojeli ani jedno celé kolo a v první polovině závodu nás zastavil defekt na předním levém kole a museli jsme ze závodu odstoupit a do depa se vrátit na odtahovce.
Spartak odstavený mimo trať to defektu předního kola
 Naštěstí jsme měli zásobu náhradních pneumatik a obratem jsme přezuli auto na jiná kola, sice nám to jeden nedojetý závod vrátit nemohlo, ale měli jsme šanci dojet v posledním závodě zdárně do cíle.
připaveno na poslední závod
tak trochu jiný motor než s jakým auto vyjelo z továrny
 Poslední závod jsem se vezl s domovským jezdcem Modré střely Selim a mohl jsem sledovat jakých jezdeckých chyb jsem se dopuštěl a na co je třeba se zaměřit do budoucna. V celkovém součtu tří závodů jsme nedojeli jednou, což byla pořád ještě skvělá bilance, proti druhému autu našeho týmu. V prvním závodě Onřejova Sierra nedojela z důvodu defektu, poslední závod ho zastavilo nefunkční řazení.
Zahájení sezóny na plný plyn považuji za velmi vydařené a oproti podzimnímu svezení jsem si ho mohl více užít.

 onboard video ze zahřívacího závodu
 
onboard video jak jsme moc daleko nedojeli
onboard video jak Seli dával na trati ostatním zabrat


Žádné komentáře: