Zimní QRP závod 2016, OK1KUR

Před závodem jsem si říkal, jak je vše pěkně připravené, účast Jirky OK2LOL a Zdeňka OK3BAZ příslíbená, výběr ze dvou vozů, co víc si přát.
Do Prahy přijíždím v sobotu ve večerních hodinách, mám v plánu jít na fakultu dopřipravit contestové haraburdí včetně naší osvědčené dualband DK7ZB. V tom volá Zdeněk, že naše Yagi u něj v garáži není, koukám tedy po klubu i v sousední místnosti, kde by také mohla být, ale nic. Zkouším pár telefonátů, zda ji někdo z klubu neodnesl, vše vychází naprázdno. Anténu jsme prostě nenašli. Zdeněk alespoň dovezl svoji výherní 4 el. DK7ZB na 2m, ze které čouhalo SMAčko. Jako zázrakem jsem vedle v místnosti objevil redukci SMA-N. 
Na závod vyrážíme v neděli ráno s Jirkou 2LOL (Zdeněk nakonec nemohl) a v plánu máme Točnou. Na Točné jsme za chvíli a pracoviště je hotové asi půl hoďky před závodem. Se stavbou nám pomohl Míla 1VUM, kterého naše výbava dost pobavila :-) Úderem 12. začínám volat výzvu, ale žádná hitparáda se nekoná, stanic je málo a DL jsou zakletí. Anténou nám točí Míla, takže se stává plnohodnotným členem týmu. S Jirkou se střídáme, na výzvu přichází OM5LD z JN98 a dále se daří DL3IAS z JN49, jenž nakonec zůstal definitivním ODXem. Za 25 minut máme vše sbalené a ve 14:53 přijíždíme ke Kulaťáku. Teď už jen zbýva rozluštit záhadu ztracené antény.
Předchozí kurníkové ročníky: 2014, 2015.

Pásmo 2m

Valid QSOs: 49
Sum of dist.: 4140 km
QRB/QSO: 84
ODX: DL3IAS from JN49 at 443 km
RIG: 10W at 4 el. Yagi, FT897, 12 Ah Pb aku


 

Žádné komentáře: