VHF Contest 2018, OK1ZHS

Do letošního VHF testu mi padlo velké rodinné setkání konané nedaleko Mladých Buků. Přislíbil jsem tedy účast s tím, že se na pár hodin vytratím. Program setkání byl vcelku nabitý, takže k rádiu se dostávám v sobotu večer jen na 2.5 hodiny. Na výběr QTH nebyl čas. Anténu topořím na louce blízko lesní plovárny, kde jsme byli ubytováni. 
Okolí je vcelku uzavřené, ale v rychlosti jsem nic lepšího nenašel. Stanice kupodivu hrají, ale hůře se dovolává. S přispěním CW loguji DR9A z JN48 a HA6W z KN08. IQ5NN hrají pěkně, ale na skedy není moc čas. Po 20. UTC koukám do radarové mapy a urychleně balím, abych nezmokl a stihl ještě pár hodin společenského večera.
Ráno zjišťuji, že balení bylo až příliš rychlé, neboť nemůžu najít klíče od auta. Následuje hodina hledání zakončená vyděšeným pohledem do zamčeného auta. Na zadní sedačce v hromadě HAM harampádí se válí klíč od zapalování. Naštěstí jedno ze zadním oken není už úplně v dobré kondici a po delší cestě bývá mírně pokleslé. Vzniklá škvíra společně se zručností mého vlastníka (bratranec přes koleno) Honzy vyústily v otevřený vůz :-)

Valid QSOs: 27
Sum of dist.: 4k km
QRB/QSO: 177
ODX: DR9A from JN48 at 581 km

RIG: 25W at 2 el. DK7ZB
QTH: nr Mladé Buky JO70WOŽádné komentáře: