několik fotek z dění okolo veteránů za rok 2008

Veteránistická sezona je zatím u ledu, počasí příliš nepřeje tomu, aby naše stroje brázdily silnice a tak jsem se rozhodnul dát sem několik fotek z akcí, které se udály v minulém roce. Byly to akce které zde nebyly příliš prezentované a nebo jsou to fotky aut, na které jsme se byli podívat, které jsme někde potkali, nebo které nám prošly "rukama" v průběhu roku 2008.

Pokusím se vše shrnout chronologicky tak jak šly za sebou.

Hned v únoru jsem se na žádost kolegy RR byl podívat na jednu 1202, která stála v Pardubicích a byla nabízená na Sbazaru na prodej. Stav a kompletnost auta je vidět na fotkách, auto nakonec Ruda nekoupil, ale zmizelo, takže zřejmě našlo nového majitele.
Škoda 1202 STW nabízená na sbazaru, která stála ve Svítkově

Začátkem března se na tom samém serveru, tedy na Sbazaru objevil inzerát na prodej "Octávky". O autě jsme věděli, už delší dobu, protože stálo v Černé za bory. Nedalo mi to a na auto jsem se vyrazil podívat. Překvapaní pro mě bylo, když jsem se podíval pod auto a zjistil, že z Octávky se vyklubal přechodový model mezi Spartakem a Octávkou, tj. rám Spartak, karoserie Octávka. O auto jsem zájem neměl, ale nabídnul jsem ho na foru spartaky.cz a netrvalo dlouho a zájem projevil kolega Pavlík a za týden vyrazil lovit do našeho revíru.
fotky z prohlídky auta, na první fotce je viděl i moje Příšera ve velmi podobném barevném provedenío týden později si pro auto přijel Pavlík, který si ho odvezl do Berouna

Koncem března mi volal Luk s tím, že objevil inzerát na prodej Octávky model 60´. Na auto jsme se jeli podívat. Po příjezdu na místo, jsme zjistili, že octávku prodává můj dlouholetý kamarád Petr, který na auto neměl čas a tak se rozhodnul ho prodat. Díky tomuhle výletu, měl Luk několik bezesných nocí, ale rozhodnutí nakonec padlo a sbírky Prdec veteránů se rozšířily o krásnou octavii super z roku 1960 ve velmi zachovalém stavu. Po odladění drobných technických problémů, pak octávka brázdila srazy v plné své kráse a k velké spokojenosti majitele.
prvního obhlíka budoucí Lukovy Octávky v Moravanech

V dubnu jsme se byli podívat na hned dvě auta, která měla být na prodej. První byla červená 445, která stála (resp ještě stojí) v Pardubicích na Dukle, druhým autem byla zelená Octávka ve Slaťiňanech. Stav obou aut je opět vidět na fotkách. V krátkosti snad jen to, že 445 mám rám z Octávky a je na ní ještě hodně práce. Octávka sic měla být za cca 1500 Kč,ale její stav takřka nedovoloval jakoukoliv manipulaci s autem, bez toho aby některé jeho části nezůstaly nerušeně na původním místě.
Škoda 445 Spartak na Dukle v Pardubicích

Octávka za 1500 Kč, stav odpovídá ceně......

Květen přinesl kromě pěkného počasí to, že jsem vyrazil na krátkou vyjížďku se svojí "Karkulkou" a u té příležitosti jsem bohužel jen telefonem pořídil několik fotek na jiném místě než před garáží. Nutno podotknout to, že vyjížďka to byla velmi krátká a její délka by se dala měřit spíše v desítkách metrů i vzhledemk tomu, že auto v té době nemělo dořešené legislativní záležitosti ohledně SPZ a podobných věcí, ale stejně to byl naprosto fantastický a velmi zvláštní pocit ze svezení s takovýmhle autem, které má volant na druhé straně něž většina u nás jezdících aut.
Karkulka při květnovém výletu z garáže osvětlená květnovým sluncem

Auto, které se nám v našich rukou ohřálo nejmenší dobu jsme přivezli se Zdendou také v květnu. Byla to Škoda 1202 STW, pro kterou jsem se vydali tentokrát do Rychnova nad Kněžnou. Auto jsem zvládli ještě ten samý den co jsme ho přivezli udat dalšímu zájemci, takže jsme ho ani nesundávali z vleku, když jsme přijeli domů. Další zajímavostí této akce bylo to, že transport znamenal zátěžovou zkoušku pro Mercedes, za kterým naše vraky většinou vozíme, takhle naložený už dlouho nebyl a pravdou je, že některé kopce po cestě jsme jeli na 1.
bílá 1202, auto jehož kola se nedotkly země poté, co jsme ho přivezli domů

Poslední květnovou akcí bylo opět auto nabízení na serveru Sbazar. Tentokrát to byla Škoda 1201 sedan, která byla na prodej v Moravanech. Na auto jsem se opět byl podívat s tím, že si na něj dělal zálusk kamarád Ruda. Na sedanovi bylo celkem dost práce, ale jako základ pro renovaci celkem slušné. Ruda nakonec auto nevzal, ale později jsem se dozvěděl, že auto svého nového majitele našlo, tak doufejme, že se brzi objeví na nějakém srazu.
Sedan v Moravanech

O tom, že začátkem prázdnin řady našich aut rozšířila Jirkova Barča tu už bylo napsáno, ale fotky z našeho výletu do Stračova za kamarádem Vráťou se tu zatím neobjevily, takže snad jen jako připomenutí jednoho srpnového odpoledne.

Jirkova Barča před legendární zahradou "kde pro 1202 není kam šlápnout" ve Stračově

Podzimních akcí proběhlo několik a každá z nich tu byla taky zmíněná, takže další co se událo, bylo, že mi Jirka těsně před vánocemi oznámil, že se v Jezbořicích objevil nový Spartak. Na auto jsem se samozdřejmě jel hned podívat. Sníh zatím nebyl tak jsem nadráždil Příšeru a vyrazil jsem. Mé překvapení po příjezdu na místo bylo o to větší, že jsem auto identifikoval, jako Spartaka, který stál dlouhou dobu v Nechanicích a dlouho jsme na něj koukali když jsme jeli okolo. Jedná se o Škodu 440 ve verzi export z roku 1957. O dalším osudu auta se ještě rozhodne, ale je snad otázkou šasu, kdy zašne opět brázdit silnice v další etapě svého života.
předvánoční prosincové pochmurné počasí na dvoře v Jezbořicích a potencionální nový přírůstek do naší sbírky na poslední fotce ve společnosti mojí Příšery

Sice ne už v roce 2008, ale hned 2.1. na začátku nového roku 2009 jsem stihnul vyfotit Příšeru pod lehkým popraškem sněhu. Tak jsem pro navození zimní atmosféry jsem sem dal dvě fotky. Pro někoho zimní romance pro někoho noční můra. Auto jsem ještě ten samý den převezl na místo jeho zimního spánku, kde čeká na lepší počasí a novou sezonu.
zimní romance začátkem nového roku 2009

Zatím asi poslední akcí, která by stála za zmínku je nedávná návštěna Rozhovic, kam jsme se s Lukem vydali na obhlídku jedné 1202, kterou se pán snažil udal dokonce i s ještě platnými doklady. Skončilo nakonec podle očekávání jen u obhlídky. Kromě 1202 nabízel pán na prodej i Octávku kombi model 70´, ale jak je opět vidět z fotek stav obou aut byl, resp je jaký je a cenové požadavky byly mírně řečeno mimo reálnou cenu obou aut.
kombik v Rozhovicích
Škoda 1202 STW v Rozhovicích, auto na první pohled oprýskané, na druhý pohled je vidět, že by na něm bylo ještě hodně práce....

Toliko malá rekapitulace akcí menšího významu, které se udály v průběhu roku 2008, resp na začátku roku 2009. Podobných akcí proběhlo samozdřejmě daleko více, na některé jsem si nevzpoměl, některé nejsou zdokumentované, u některých jsem třeba nebyl a ti co tam byli tak slíbili, že pošlou fotky, ale neudělali tak a nebo mi fotky poslali,ale já jsem si je založil někde tak, že jsem je teď nanašel atd. atd.

Co dodat na závěr? Snad jen ať už je pěkné počasí aby mohla začít nová veteránistická sezona tentokrát s číslem 2009 :o)

Žádné komentáře: